O fundacji

Fundacja Diuna prowadzi działalność pożytku publicznego w kraju i za granicą, zajmuje się promowaniem kultury i sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki jazz. Fundacja organizuje, finansuje i dofinansowuje projekty artystyczne, wspiera działania wydawnicze i fonograficzne. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, współorganizując koncerty, wystawy, spotkania poetyckie, konferencje, promocje płyt i książek. Prezesem fundacji i fundatorem jest Krzysia Górniak. Fundacja Diuna została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS0000211841 z pierwszą datą 27.07.2004 r. 

Zespół fundacji

Krzysia Górniak  prezes fundacji

 

Krzysia Górniak to jedna z najlepszych gitarzystek jazzowych w Europie, kompozytorka, producentka, aranżerka i filozofka. Obdarzona niezwykłą osobowością artystyczną od wielu lat koncertuje na scenach festiwalowych i klubowych w Polsce i za granicą, a także w filharmoniach i teatrach muzycznych m.in. w Austrii, Francji, Niemczech, Grecji, Słowenii. Jej sposób grania to połączenie wirtuozerii z subtelną kobiecością, odnajduje się w wielu stylach muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Współpracuje z muzykami jazzowymi, folkowymi, a także grywa z orkiestrami symfonicznymi i kwartetami smyczkowymi. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej, a także Wydziału Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. W plebiscycie za 2018 rok, czytelnicy miesięcznika Jazz Forum umieścili Krzysię Górniak wśród 10 najlepszych polskich gitarzystów jazzowych. Wydała 9 autorskich płyt. Artystycznie działa, także na polu sztuk plastycznych, zajmuje się malarstwem i rysunkiem. 

 

 

W latach 2003-2009 prowadziła Diuna Club w Warszawie. W 2004 założyła Fundację Diuna, której jest prezesem. W latach 2010-2011 Krzysia Górniak pracowała w Polskim Radio jako kierownik Działu Nagrań i Koncertów, zarządzała m.in. Studiem Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego i Muzycznym Studiem Polskiego Radia im. A. Osieckiej w Trójce. Od roku 2012 zajmuje się niezależną działalnością artystyczną, koncertową i wydawniczą.

Olga Barej  członek zarządu

 
Olga Barej – wokalistka, aktorka Telewizji Polskiej, autorka publikacji muzycznej „Polskie Kołysanki”. Absolwentka Szkoły Wokalnej im. Jerzego Wasowskiego na wydziale Jazz
i Muzyka Estradowa. Finalistka programów muzycznych, takich jak „Szansa na Sukces”, „X Factor”, „The Voice of Poland”, zdobywczyni nagrody w konkursie „Piosenka jest Dobra na Wszystko”, laureatka konkursu piosenki „Stacja Kutno”, laureatka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Malwy”. Doświadczenie sceniczne zdobywała pod okiem Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza w Teatrze Buffo. Warsztat wokalny szkoliła pod okiem Agnieszki Kowalskiej, Ani Szarmach, Katarzyny Rościńskiej, Elżbiety Zapendowskiej, Krzysztofa Biernackiego (SLS), Magdy Sekuły-Lemberger (Flow Phonation). Brała udział w międzynarodowych warsztatach mistrzowskich z Kim Chandler (Contemporary Commercial Music), Jackie Hole (Complete Vocal Technique).
W 2020 roku Olga Barej wydała album muzyczny „Polskie Kołysanki” 
z polskimi kołysankami, w ramach programu stypendialnego MKiDN „Kultura w sieci”.
 
Olga Barej ma za sobą setki występów w kraju i za granicą, występowała między innymi na Balu Polskim w Londynie, w Konsulacie Polskim w Lyonie, w Albertinum w Dreźnie,
w Wiedniu i w czeskiej Pradze. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma zespołami
i instrumentalistami europejskiej sceny muzycznej. Z powodzeniem prowadzi warsztaty nauki śpiewu dla dzieci, młodzieży i dorosły.

Paweł Kowalski członek zarządu

 
Paweł Kowalski  absolwent Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2009). Zajmuje się komercyjną pracą projektową z zakresu projektowania produktu dla polskich i zagranicznych firm i instytucji. Oprócz tego udziela się w projektach artystycznych z pogranicza projektowania przestrzeni oraz muzyki, projektach z zakresu projektowania i budowy jachtów oraz żeglarstwa, które jest jego osobistą pasją. 
 
Muzycznie rozwija się jako półprofesjonalny basista grający na gitarze basowej
w zespole  „ED Brazz”. Uczestnik kilku międzynarodowych warsztatów m.in.: na Tajwanie (Cheng Kung University) oraz w polsko izraelskiej grupie przy projekcie „Od idei do obiektu od obiektu do produktu”. W czasie studiów na ASP pracował jako grafik w studio „Kot Bury”. W późniejszym okresie rozpoczął intensywna pracę przy projektach meblarskich w „Studio Rygalik” następniew „Touchideas”, aktualnie w „Studio Ganszyniec” co ukształtowało go jako projektanta i pozwoliło zdobyć doświadczenie
w projektach produktów, instalacji z pogranicza sztuki i designu, organizacji różnego typu przedsięwzięć. 
 
Od 2015 równolegle rozwija projekty wielokadłubowych łodzi z marką PJOA oraz promuje tradycyjne żeglarstwo z wysp Pacyfiku. Współpracował z Muzeum Narodowym przy projektach HOL! Oraz edukacyjnych warsztatach mobilnych. Dla Centrum Pieniądza NBP wraz z zespołem centrum tworzył programy i warsztaty edukacyjne.

Statut fundacji: